Sarmacja Będzin Gospodarze

Autor:

Utworzono:

14.10.2018

W dniu dzisiejszym drużyna RKS-u „wyjechała” na wyjazdowe derbowe spotkanie do odwiecznego rywala czyli Sarmacji Będzin. Mecz nie był jakimś wyśmienitym widowiskiem. Spotkanie to, jak to określają zawsze media derby, było meczem walki. Jedyną bramkę zdobył w 8 minucie Kamil Zalewski wykorzystując rzut karny, zresztą podyktowany po faulu na nim. W 20 minucie ponownie Kamil Zalewski strzelał z ostrego kąta na bramkę gospodarzy, bramkarz gości niepewnie wybił piłkę, która trafiła do Rafała Stanisławskiego a ten z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki Sarmacji. W pierwszej połowie to drużyna RKS-u miała więcej z gry i stworzyła sobie więcej sytuacji. W drugiej połowie przez większość czasu grę prowadzili piłkarze Sarmacji, którzy stworzyli sobie klika sytuacji pod bramką Przemysław Popczyka, jednak nie potrafili oni zdobyć bramki. Do końca spotkania trwała wymiana ciosów, ale żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę. Ważne że nasza drużyna wróciła na właściwe tory zwycięstwa. (http://rksgrodziec.futbolowo.pl)