Bolesna porażka z Wartą Zawiercie

Nie udało się naszej drużynie podtrzymać zwycięskiej passy (wliczając w to zaległy mecz a rezerwami Rakowa Częstochowa rozegrany w dniu 9.05.2018 roku) i niestety w słabym stylu drużyna RKS-u uległa zespołowi Warty Zawiercie aż 0-4.

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu jaki nastąpił w drugiej części meczu przy ul. Kijowskiej.

Pierwszą połowę można zapisać na remis z lekkim wskazaniem na RKS Grodziec, który miał więcej okazji do zdobycia bramki ale zawiodła skuteczność naszych zawodników. Kto wie jakby potoczyły się dalsze losy spotkania gdyby to nasza drużyna zdobyła pierwsza gola.

W drugiej połowie, po czasami bezradnej grze i indywidualnych błędach drużyna gospodarzy straciła 4 gole i musiała uznać wyższość zawodników z Zawiercia, którzy zrewanżowali się naszej drużynie za porażkę z dnia 14.10.2017 roku w stosunku 2-3.

Już w środę tj. 16.05.2018 roku o godzinie 17:30 nasza drużyna na stadionie RKS-u rozegra mecz o awans do półfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Ślaskiego ZPN. Przeciwnikami naszej drużyna będzie zespół Spójni Landek, która rywalizuje w II grupie na podobnym szczeblu rozgrywek co RKS. W tym meczu nasi zawodnicy muszą przede wszystkim poprawić swoją skuteczność, choć nie możemy zapominać że z uwagi na kartki oraz przede wszystkim kontuzje mamy bardzo krótką ławkę rezerwowych a tym samym ograniczone pole manewru dotyczące zmian.