Porażka z rezerwami Rakowa!
Porażka na inauguracje rundy wiosennej!
W dniu dzisiejszym nasz zespół rozpoczął rundę wiosenną meczem z faworytem w walce o awans do III ligi, zespołem rezerw Rakowa Częstochowa. Nasi zawodnicy mimo dzielącej zespoły różnicy punktowej i miejsca w ligowej tabeli, chcieli sprawić niespodziankę na trudnym terenie. Drużyna Częstochowy zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nasz zespół w pierwszych 20 minutach grał bezbłędnie w defensywie i nie pozwalał stworzyć faworytowi groźnej sytuacji. Niestety pierwszą bramkę tracimy po kontrowersji w polu karnym, gdzie nasz zawodnik jest ewidentnie faulowany. Druga bramka jest efektem bardzo dobrze rozegranego rzutu rożnego, wygranego pojedynku 1x1 w bocznym sektorze boiska i uderzeniem z narożnika pola karnego w samo okienko bramki strzeżonej przez Przemysława Popczyka. Mimo dwubramkowego prowadzenia, nie poddajemy się i szybkie kontrataki naszego zespołu mogły skończyć się bramkami. Najpierw dograna piłka do rozpędzonego Wiktora Wanatowicza, który wbiega w pole karne i oddaje mocny strzał na bliższy słupek, broni bramkarz, następnie ten sam zawodnik w podobnej sytuacji zamiast strzału podaje na 11 metr, gdzie żaden z naszych zawodników nie dochodzi do strzału. Zespół Rakowa również pod koniec pierwszej połowy tworzy dwie bardzo groźne sytuację, po których piłka zatrzymuję się na słupku a następnie obronną ręką wychodzi Popczyk
Druga połowa zdecydowanie mniej intensywna, sporo niedokładności zarówno z jednej jak i drugiej strony. Warto odnotować rzut wolny z okolic narożnika pola karnego, gdzie Adam Baran, technicznym strzałem nad murem starał się pokonać bramkarza gospodarzy. Tylko świetna interwencja uchroniła zespół z Częstochowy przed stratą kontaktowej bramki dla Grodźczan. Trzecia bramka zdobyta dla Rakowa była efektem złego otwarcia gry i prostopadłej piłki do napastnika, który precyzyjnym strzałem pokonał naszego bramkarza.
Mimo porażki, na pewno trzeba pochwalić nasz młody zespół za walkę i zaangażowanie. Na boisku w naszych barwach wystąpiło dzisiaj 9 młodzieżowców!
Gratulacje dla II zespołu Rakowa Częstochowa . Życzymy powodzenia w walce o awans do III ligiI
Raków II Częstochowa- RKS Grodziec Będzin 3:0 (2:0)